View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 24 apr 2009, 14:27:12
doru's Avatar
doru doru este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:

Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Visez la stil de viata 100% sanatos :)
Date: 180cm, 76.2kg
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos

Am citit pe forum si am gasit foarte multe informatii interesante despre cum poti slabi. Tin sa recunosc ca vointa de care dati dovada in aceasta comunitate este apreciabila si va doresc succes in tot ce ati inceput. Sa fiti voioase, frumoase si sanatose. Este o misiune mai dificila in contextul societatii contemporane, dar cu vointa cred ca se poate orice ... bine, probabil nu se pot construi farfurii zburatoare ... dar probabil nu inca, in rest ce e omenesc si pamantesc, se poate rezolva tot de oameni.

Pana la urma m-am decis sa scriu si eu un jurnal despre cum sa ma ingras putin si cum sa pot pune sanatos niste kilograme pe mine, fara sa-mi creez niste riscuri suplimentare si bineinteles fara sa folosesc fast-food sau alte alimente care contin tot felul de substante, care probabil ar rezolva problema in cateva saptamani , dar nu si problema mea, de a fi sanatos. Oarecum consecintele ma intereseaza mult mai mult decat procesul in sine, pentru ca la urma raman cu ele.

In viata de zi cu zi ca si voi toti sunt o persoana ocupata, stresata, un pic obsedata de munca, de multe ori nemultumita de ce ma inconjoara, dar atitidinea pozitiva ma ajuta sa trec peste toate si la sfarsit de zi nu-mi pierd zambetul de pe buze. Trebuie sa recunosc ca in toata harababura asta 'uit' sa mananc. Odata nu am mancat vreo 2 zile ... cand a inceput sa mi se inroseasca in fata ochilor m-am prins urgent despre ce era vorba.

Nu am chiar tinut jurnale, este ceva nou pentru mine, dar o sa incerc sa ma tin de acest jurnal cat mai mult posibil si sa scriu mai frecvent. Bineinteles, orice sfat este binevenit .

O zi buna pentru toti!
doru, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1848 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat