View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 21 dec 2010, 21:06:58
fllory's Avatar
fllory fllory este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 oct 2010
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 29
Dieta: este o dieta creata de mine...
Date: 163cm, 71kg
Mesaje: 38
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Wink Jurnalul lui Flory

Hey fetelor! Ma numesc Florina si am 16 ani. Sunt de ceva timp pe site dar nu prea am avut timp sa imi fac un jurnal, acum insa il vad destul de necesar...am nevoie de cateva sfaturi de la voi, am nevoie de putina sustinere si de niste prietene . Deci sa incep prin descrierea povestii mele: Daca e sa o iau de cand eram mica eram taare slaba, defapt prea slaba si eram si bolnava asa ca ai mie mi-au dat vitamine pt pofta de mancare si uite asa am inceput sa ma ingras. Pana acum 8 luni nu am fost prea motivata sau hotarata sa incep o dieta dar acum 8 luni printr-o discutie la scoala am aflat de niste exercitii ff bune pt slabit si le-am pus in practica. Ce-i drept au mers insa nu mai mancam atat de mult si evitam grasimile (adica cam tot ce se gatea in casa). Dupa ce in vacanta am fost plecata in Italia mama mea mi-a spus sa incep o dieta, sa gatesc eu daca nu mananc ceea ce gateste ea si am pus in practica acest lucru. Din iulie asta fac si imi place, gatesc fara grasimi, numai la gratar sau cuptor, am rarit dulciurile si de cipsuri sau pufuleti nici nu se pune problema sa mai mananc. Am un caietel plin de retete dietetice si deja am inceput sa ma specializez . Mese am in felul urmator: mic dejun destul de consistent, pranz care inseamna fructe sau sake-uri de fructe facute de mine si cina care e tot ceva ca si micul dejun insa nu chiar atat de consistent. Exercitiile sunt la ordinea zilei insa mai mult seara ca ziua nu prea am timp. Acum am ajuns la 73 de kg insa mai am putina burtica si vreau sa scap de ea, in rest e ok..aa da si pe urma mai vine si cea mai grea si infricosatoare parte: sa ma mentin la forma actuala!! De asta am nevoie de voi, de ceva sfaturi si incurajari.
fllory, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2458 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1941 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]