View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 29 dec 2010, 20:51:15
Tmanuela's Avatar
Tmanuela Tmanuela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 29 dec 2010
Locaţie: Marghita, Romania
Vârsta: 29
Date: 165cm, 60kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Slabire prin sport si alimentatie sanatoasa

Buna tuturor!Abia azi mi-am facut cont pe acest site si imi place foarte mult datorita sfaturilor sanatoase pe care le da.As avea si eu cateva intrebari ca apoi sa ma apuc de slabit.Vreau sa stiu daca vreuna dintre voi a slabit prin sport(ssa zic 1 2 h pe zi) si alimentatie sanatoasa(legume,fructe,carne slaba,lactate slabe,fara prajeli mese dese si nu prea consistente,fara mancare seara si 2 3 L apa pe zi)?.
o astfel de "dieta" mi s-ar potrivi pt ca eu am un caz mai special:in partea de sus a corpului sunt slaba si am o depunere in exces de grasime pe picioare(desi mananc normal,nu prea fac excese) si as dori sa dau de pe picioare 5-10 Kg fara a slabi prea mult si in partea de sus a corpului.
Asadar daca cineva a reusit sa slabeasca mai ales prin sport si alimentatie sanatoasa va rog sa imi spuna.
Multumesc.
Tmanuela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1593 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1076 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat