View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 feb 2009, 23:23:21
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Wink Scrub din cafea - anti celulita

Mi-am permis sa fur reteta pe care ne-a dat-o babi si sa o postez aici la ingrijire corporala.

Scrub din cafea

Actioneaza benefic asupra pielii din mai multe directii:
  1. arde grasimile (cofeina este un ingredient nelipsit in aproape toate produsele de slabit)
  2. tonifica si actioneaza asupra aspectului inestetic de coaja de portocala(adica, celulita dispare si se diminueaza vergeturile)
  3. ofera pielii un aspect catifelat si sanatos (deci pielea nu mai atarna ca la 6o de ani)
deci, cumparati sau faceti-va in conditii casnice, cafea macinata, dar nu marunt.aproximativ de dimensiunea zaharului. nu cumparati cafea instant (ness) nu trebuie sa il fierbem. asa, ne sapunim cu gelul de dus cu care ne folosim de obicei, si luam in palma cafea macinata (mai multa e mai bine, dar nu in exces), cu care ne frecam pe corp (sau zonele care ne intereseaza). ca si cum am face masaj cu cafea, deci prin miscari rotative, etc.
nu recomand sa folositi acest procedeu in zona sanilor.
nu trebuie sa lasam cafeaua pentru mult timp pe corp. procedura dureaza in medie 10 minute, recomand sa nu depasiti. treptat se mai poate mari timpul dar nu din prima zi
si va clatiti pe corp
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat