Subiect: Jurnal Dyya
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 19:23:11
dyya's Avatar
dyya dyya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 ian 2011
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 28
Dieta: SOUTH BEACH
Date: 170cm, 53kg
Mesaje: 115
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Angry Jurnal Dyya

Buna fetelor sunt noua pe aici..am 4 zile de cand mi-am facut cont si m-am gandit sa imi fac si eu un jurnal.Tot ce am citit aici pe forum m-a ajutat ft mult:X mi-a dat vointa . Am 58.5 kg asta daca era bun cantarul oricum intre 55-58 si 1.70.. vreau sa dau jos vreo 5-19 kk..vreau sa scap de burtica .. tot de cand am intrat pe forum am inceput sa tin o dieta hipocalorica ( la micul dejun lapte cu cereale morning sun / sanovita , cum sunt la scoala de la 8 pana pe la 2-3 mananc 2 mere si apoi cand ajung akasa o ciorba de legume /sfecla rosie sau cartofi fierti / oua fierte iar seara 100 g peste / iaurt ..ft putin oricum ) - am renuntatla paine de 2 saptamani si tot de cand am inceput dieta nu mai mananc dupa orele 18-19 siseara beau un ceai de fructe fara zahar .. fac cam 20-40 de abdomene pe seara plus 2-30 de min de cardio..cred k am vb cam mult insa MI-E GREU SA SCAP DE POFTA DE DULCIURI!!! am o surioara de 3 ani si casa e mereu plina si incerc sa ma abtin dar ft greu voi cum faceti ?
dyya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1488 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 972 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]