View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 08 ian 2011, 18:27:41
Spiridus's Avatar
Spiridus Spiridus este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dukan
Date: 166cm, 70kg
Mesaje: 458
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Sunt Roxana, desi majoritatea ma cunoasteti drept Spiridus. Am intrat pe site dupa Revelion cam speriata de corpul meu. Am gasit aici sprijin moral mai mult decat m-as fi asteptat. Recunosc! Am vanat dietele "minune". Avand la 18 ani : 1m 66cm si 75 kg nu era tocmai ce viseaza o fata petrecareata, sangvinica si dornica de lucruri noi. Mi-a placut sportul dintotdeauna. Am facut karate, putin volei, capoeira, aerobic, fitness, kick boxing... dar imi placeau si dulciurile.... Uite asa incet incet, cu ajutorul dietelor "minune" sau "disociate" care promiteau sa ma scape de kg in plus intr-un timp record am ajuns la 21 ani cu 86 de kg. 11 kg in 3 ani, dar nu in minus, ci in plus!!!

Lovitura cea mai mare a fost sa ma vad in poze, din drumetiile mele din vara.... gusa, coapse enorme, burta, fund... Am inlemnit pentru o secunda si am intrebat "Asa sunt eu ACUM??" Nu-mi venea sa cred cum arat!!! De atunci am inceput sa ma feresc de poze, de oglinzi, dar nici nu am luat masuri.

Din 4 IANUARIE 2011 am inceput o noua viata. Fara promisiunile dietelor "minune", fara sa imi chinui organismul... mai gresesc, mai calc stramb, dar am grija sa echilibrez ZILNIC tot ce mananc, ce gandesc si ce fac.

Sunt fericita ca am gasit aici fete minunate care ma ajuta sa invat cum sa imi ating greutatea dorita, dar mai ales care ma ajuta sa invat sa mananc sanatos si sa am un corp sanatos!

Am sa postez frecvent meniurile mele, chiar daca calc stramb. Ma bucur pentru fiecare sfat, fiecare mustrare sau atentionare!!
__________________
Azi este ziua cand ma iubesc si ma respect


Jurnal Spiridus - un corp frumos este unul sanatos