View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 22:16:25
sashenka17's Avatar
sashenka17 sashenka17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 170cm, 66kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Jrunal Alexandra - (sashenka17)

Hello, sunt Alexandra si sunt noua pe aici.

Astazi am gasit forumul asta, cautam un forum pentru lume ca mine, care vrea sa slabeasca, sperand ca pot primi si oferi suport moral si motivatie.. Am 1.69-1.70 si 67 kg. Toti din jur imi spuneau ca m-am ingrasat, dar eu nu ii credeam. Trebuie sa recunosc ca de ceva vreme nu m-am mai urcat pe cantar.. Si astazi cand m-am urcat pe cantar si am vazut cat am, am decis ca e cazul sa fac ceva. Nu sunt o persoana organizata si la viata mea am tinut muuulte cure.. Imi amintesc ca erau perioade in care mancam 2 castraveti si un iaurt pe zi, in disperarea sa slabesc, erau perioade cand efectiv cantaream alimentele si le calculam caloriile exacte, momente cand simteam ca pana si apa ma ingrasa.. Am tinut intr-un timp dieta Montignac, dar parca parca nu mi s-a potrivit. Eu sunt si vegetariana de vreo 3 ani, in sensul ca nu mananc carne dar mananc peste, oua si lactate.. Acum nu stiu nici de unde sa incep, ma simt vinovata ca facusem ceva saleuri cu cascaval si am dat iama-n ele, nu m-am putut abtine.
Am ajuns iar la starea aia in care parca orice as manca sau bea, se depune..

Va astept cu drag sfaturile!
sashenka17, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1679 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1162 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 646 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de sashenka17; 10 ian 2011 at 22:22:16.