View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 12 ian 2011, 12:16:51
lalalayla's Avatar
lalalayla lalalayla este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 iun 2010
Locaţie: Satu Mare, Romania
Vârsta: 30
Dieta: 600 kcal/zi
Date: 152cm, 80kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Laura - Doresc sa slabesc...

Buna ! Sunt Laura
Eu doresc sa dau jos cel putin 10 kg…
Eu pana la 12 ani am fost grasa….aveam inaltimea 1,40 si 61 de kg.Asa ca am inceput o cura de slabire sin intr-un an si jumate am ajuns poe la 38 de kg. Toata lumea zicea ca arat bine dar eu mai vroiam sa slabesc (apropo…faceam si sport 1h pe zi). Pe urma au inceput obsesiile si una peste alta la 15 ani jumate am ajuns la 29 de kg ! Sincer eu nu ma vedeam slaba deloc…m-am uitat la poze zilele astea….eram schelet :O . Am suferit de anorexie….si mai am si acum urme.Pana in vara 2010 eram bine desi inca mai aveam pb…faceam 4-5 ore d esport pe zi…de mancat mancam..nu era pb..am implinit 17 ani si inca nu imi venise cilcul..am inceput sa sufar de depresie…a fost groaznic. Pana prin octombrie cand a inceput sa imi revin…am incercat sa fac mai putin sport iar acum nu mai fac deloc si sunt suparata pe mine ca am facut asta. M-am ingrasat…acum am 48 de kg si am 1.50 inaltime (sunt mica din pacate la inaltime)….noroc ca prin tratamente mi-a venit si ciclul…asta e ok dar imi urasc corpul ! Vreau sa incerc acum dieta “Balerina” si sa fac 1 ora de sport pe zi…ce ziceti? mi-ar fi buna dieta asta sau sa incerc alata?
lalalayla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2486 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1969 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -97 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]