View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 19 ian 2011, 18:11:41
Anton Daniela's Avatar
Anton Daniela Anton Daniela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 dec 2010
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 30
Date: 168cm, 76.5kg
Mesaje: 29
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Jurnalul Danielei Anton

Buna! M-am hotarat sa deschid si eu un jurnal cu speranta ca ma v-a ajuta sa nu-mi pierd speranta si vointa pe parcurs

varsta: 17 ani
inaltime: 1.68- 1.70
greutate actuala: 80kg

tragetul meu: 55kg

termen: 1 iulie

"reteta" : 2 saptamani de Scarsdale
+ apoi mancat sanatos+miscare (+sfaturile nutrtionistului Mihaela Bilic)
+masaj in fiecare seara
+2L apa pe zi
+slabute.ro pt meniuri si socializare
+trecere peste hopuri cu ajutorul slabutelor




Povestea mea: De cand ma stiu am fost dolofana. La gradinita copii vedeau diferenta dintre mine si ceilalti copii slabi.
Toate rudele imi consolau parintii spunandu-le ca voi slabi la "prima dragoste"
In clasele I-IV unora dintre colegi le era frica s-a ma atinga din cauza grasimii. Desigur erau si colegi care ma acceptau cum eram.
Cand a trebuit sa ne cantarim la scoala pentru statistici eu aveam cea mai mare greutate si toti radeau de mine pe ascuns si cu o urma de uimire.
In clasele V-VII am avut prietene doar fete. Abia prin a VIII-a mai erau cativa baieti care nu ma luau peste picior.
Cand am intrat la liceu aveam 70 de kg
In clasa a 9-a am pus 8 Kg deci am ajuns in vara dinainte de clasa a10-a la 78 kg
Atunci in vara m-am apucat sa iau SuperSlim(amfetamine pe scurt; fara sa stiu ce sunt) si am ajuns din nou la 70.
Abia prin februarie in clasa a10-a (anul trecut) m-am lasat de ele.
De atunci au inceput din nou problemele
Am inceput sa ma ingras, diete, abuzuri, diete, electrostimulare, abuzuri, diete etc..
In vara aveam 75 kg
Am inceput in iulie regim sanatos am reusit pana la inceputul lui octombrie sa tin si sa ajung la 65-66 kg
Apoi au inceput din nou abuzurile
2 sapt regim, 2 sapt destrabalare. tot asa
Decembrie: 72 kg
Dupa sarbatori: 80 kg
Si aici suntem.

M-am saturat sa fiu prinsa intr-un corp plin de grasime. Este vina mea si imi asum toata responsabilitatea. Daca nu iau masuri voi ajunge sa inot in sunci toata viata.
In fiecare vara trec prin acelasi cosmar. Mereu simt frustrare cand vad slabute imbracandu-se frumos iar eu transpirand(mai ales vara) in aceleasi haine uratele.

Dar pana aici. Stiu ca toate astea se vor schimba. E decizia mea sa ies din cercul asta vicios si sa incep sa detin controlul asupra vietii mele.

Cu inredere omul poate sa isi atinga toate scopurile!