Subiect: Jurnal Criss
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 19 ian 2011, 21:48:07
Cristina5991's Avatar
Cristina5991 Cristina5991 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Date: 172cm, 68.8kg
Mesaje: 91
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Criss

Hey deci....






Acesta este un jurnal.... .....Trebuie sa spun stop ! ...trebuie sa ma opresc din mancat.
Povestea mea ...[trista] ...am inceput intr-a 7 a sa fac aerobic o ora pe zi....si am tinut si regim vegetarian vreo 2 luni(=infometare) in care am slabit 15 kg...de la 87 la 72 ...Am 1.70 m deci aratam excelent si ma simteam chiar bine....


Anul trecut ( la sfarsitul cls a 8 a) aveam cam 76 kg...si eram ok....dar acum (sf sem I cls a 9a ) e un dezastru ((


E vina mea ...m-am infometat stiu...

Dar am si intrat la un liceu ... solicitant am ore de la 7.30 si ma sol la 5.30 (merg pe jos 40 min)....si nu reusesc deloc sa-mi mai controlez alimentatia >


Azi m-am cantarit si aveam 86.2 kg ... si pe zi ce trece ma latesc....ma urasc pt ca nu gasesc ambitia necesara si sunt ingrozita de ideea de a continua sa ma ingras !



ok m-am cam lungit........va astept cu sfaturi ...


ms anticipat !:*
Cristina5991, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2269 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1752 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 978 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]