Subiect: Jurnal Ayssa
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 24 ian 2011, 00:23:40
ayssa's Avatar
ayssa ayssa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Dukan
Date: 164cm, 100.5kg
Mesaje: 1.694
Aprecieri acordate: 171
Am fost apreciat(a) de 204 ori in 146 mesaje
Implicit Jurnal Ayssa

Draga Jurnal,
Eu sunt Ayssa, prietenii imi spun Deea, deci daca te aflii in casuta mea, imi poti spune Deea
Sunt noua pe forum, relativ noua pentru ca din prima zi de cand am intrat nu m-am mai putut dezlipi de voi.
Am 24 de ani sunt studenta in Timisoara. Problame cu greutatea am avut dintotdeauna, dar acum am ajuns la un record pe care nu l-am mai atins niciodata. Intalnirea cu cantarul m-a determinat sa caut o solutie si v-am gasit pe voi. Urmez dieta Rina si fetele de la etajul 1, cum ne spunem noi m-au ajutat enorm pana acum. Am slabit deja 4 kg si nu am de gand sa renunt pana nu voi ajunge acolo unde imi doresc. Sunt constienta ca nu voi fi niciodata " trasa prin inel" dar la fel de convinsa sunt ca se poate, se poate sa ajung la o greutate care sa ma multumeasca. Va multumesc ca ati citit aceste randuri. Va
Cu drag, Deea
ayssa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2614 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2097 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1323 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]