Subiect: Jurnal novatyny
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 26 ian 2011, 19:52:26
novatyny's Avatar
novatyny novatyny este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 29 dec 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 34
Date: 158cm, 52kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Exclamation Jurnal novatyny

bunaa.... cam de o luna va urmaresc si incerc si eu sa mananc cat mai sanatos....
am 158 cm si 51.5 kg si incerc sa ajung pe la 46 kg, adica sa dau burta jos care e imensa
incerc sa ma abtin de la dulciuri, sa nu mananc fainoase, in fine sa duc o viata cat mai sanatoasa, darr nu stiu daca se poate deoarece mama gateste si eu nu prea am timp sa gatesc si eu pentru mine, sau daca trebuie sa gatesc eu trebuie sa gatesc pentru toata casa... si hmmmm, nu-mi place........ spre rusinea mea!!!!
as dori cateva sfaturi in legatura cu ce am papat pana acum ce e gresit, inafara de dulciurile care se regasesc pe acolo, cele ispititoare!!!!
de mentionat ca practic si ceva sport dupa programul P90x Extreme Home Fitness care cred ca este destul de bunicel, lucrez siecare muschi in fiecare zi, nu-mi place ziua cu yoga...., deci cand am inceput programul pe 29. dec. aveam 51.5 kg si 74 cm la colacei si in ziua 30 , adica peste 2 zile, sa vedem atunci dimensiunile.......
astept pareri din partea voastra.....
va multumesc pentru mica voastra atentie....
novatyny, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1827 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 536 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]