Subiect: Jurnal kamyy
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 04 feb 2011, 16:49:50
Kamyy's Avatar
Kamyy Kamyy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Jurnal kamyy

Buna ziua fetelor...e aproape o luna de cand v-am intalnit,va indragesc si chiar daca v-am gasit si m-ati primit printre voi,prietenele mele de la Ai peste 30 de ani?m-am gandit sa-mi fac si eu un jurnal al meu cum am vazut ca marea majoritate au.
Pt inceput ma numesc Camelia,voi ma stiti de kamyy,am doi copii Darius de 7 ani si 3 luni si Sorana de un an si 2 luni,locuiesc in Germania si ca fiecare dintre voi am probleme cu kg in plus.
Acum 3 ani aveam 60kg,f putin la inaltimea mea,apoi ma-m lasat de fumat si am ajuns la 80kg...A urmat sarcina si kg multe...inainte sa nasc aveam 105kg,apoi pe 4 ianuarie 2010 cand m-am decis ca e timpul sa slabesc aveam 97,5kg.Am renuntat la dulciuri,prajeli,grasimi,paine si de Paste in aprilie aveam 80kg...bine si multumita...apoi vazand ca se poate am zis ca as vrea sa ajung undeva la 70kg...anul trecut am oscilat si am ajuns pana la 73,5kg,apoi concediu in Ro,botez m-am ingasat,am slabit iarasi m-am invartit intre 74-77kg....Anul acesta ,mai precis in ianuarie,dupa sarbatori aveam 78,4kg...v-am intalnit pe voi si am reluat dieta,de data aceasta mult mai serios,cu mult sport,dieta personalizata dupa principii monty...fetele m-au ajutat f mult cu idei,sfaturi bune si pe aceasta cale le multumesc tuturor.
Si vazand ca se poate am scazut tickerul la 65kg,acolo as vrea sa ajung pana la vara cand voi merge iarasi in Ro in concediu.
Astazi am 72kg...

Va invit pe toate sa-l cititi si orice sfat este binevenit.
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Kamyy; 04 feb 2011 at 17:02:12.