Subiect: Jurnal GiuliaD
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 06 feb 2011, 13:31:57
GiuliaD's Avatar
GiuliaD GiuliaD este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 69kg
Mesaje: 222
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal GiuliaD

Buna, ma numesc Giulia am 15 ani si sunt din Bucuresti.
De cand eram mica am avut probleme cu greutatea, pe la 9 ani am tinut un regim recomandat de o doamna doctor ( nu-i mai stiu numele)..am slabit aprox 9 kg..ince , incet am renuntat la regim si am ajuns ca la varsta de 13 sa cantaresc 86 de kg..apoi am tinut un regim recomandat tot de doctor ( domnul Mircea Popa de la Spitalul Parhon..care din pacate a murit) in fine..cu acest regim si putina miscare am reusit sa ajung la greutatea de 66 de kg...am renuntat definitiv la paine..de muuult timp nu am mai pus gura pe o bucata de paine..si sincer nici nu-i simt lipsa..acum am 73 de kg..nah au fost saratorile si nu am rezistat..nici regimul nu l-am mai tinut cum trebuia..mancam si dupa ora 18 , intre mese mai ciuguleam cate ceva..etc
De duminica trecuta m-am apucat din nou de regim..si de sport...chiar nu stiu ce e cu mine...am tinut regimul cu strictete saptamana asta..si deja se vad rezultatele..chiar daca in casa au fost in permanenta tentatii am rezistat si sunt mandra de mine.
Vreau sa ajung la greutatea de 55 de kg si nimeni nu ma poate opri..sunt tanara..am toata viata inainte
Acum arat cat de cat ok..pot sa ma imbrac in haine la care inainte nici nu puteam sa visez..am mai multa incredere in mine..mi-am facut multi prieteni..ma simt muuult mai bine
Mereu ma gandesc cate haine frumoase voi avea ( nu ca acum nu as avea dar stau oribil pe mine :d) si ca voi arata trasnet ..sper
O sa postez zilnic meniul meu...
Pupici :*:*
GiuliaD, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1895 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1378 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1121 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]