View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 07 feb 2011, 02:02:24
TinAlexa's Avatar
TinAlexa TinAlexa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Crema de ciocolata cu cafea


  • 300ml lapte
  • 20gr fructoza
  • 3 linguri cafea instant decofeinizata
  • 3 foi de gelatina dr.oetker (din greseala am pus 4)
  • 400 ciocolata neagra ( eu am pus 200gr 70% si 200gr 90% gustul este foarte puternic)
  • 200 ml frisca (am mai batut 200ml frisca in plus pentru decor)
-gelatina se pune la inmuiat in apa
-laptele, fructoza, cafeaua se pun la fiert cind incepe sa clocoteasca adaugam ciocolata (vreau sa va spun ca pentru mine 400gr de ciocolata a fost prea mult) cind gelatina sa inmuiat se pune in crema si se amesteca bine.
- cind crema sa racit incepem sa batem frisca, frisca batuta se amesteca cu crema, aceasta crema se pune in pahare (eu am pus in pahar de 250ml dar nu le-am umplut am lasat cam doua degete distanta)


- se dau paharele la rece pentru 3 ore sau pina a doua zi asa cum am facut eu, inainte sa servita bateti frisca dupa care cu ajutorul unui sprint ornati frumos paharele, deasupra puteti pune ciocolata rasa sau graunte de cafea date prin ciocolata.
Imagini ataşate
File Type: jpg DSC01196.jpg (59,7 KB, 12 vizualizări)
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 13 mar 2012 at 02:25:03.
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui TinAlexa:
floricica0vesela (11 mar 2013), mormelvio (09 feb 2013)