View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 07 feb 2011, 13:59:52
Jovanna's Avatar
Jovanna Jovanna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 07 feb 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Date: 152cm, 80kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Jurnal Jovanna- pintar mi jaula

Jovanna, 18 ani, teoretic nu mai sunt o adolescenta, dar practic ma comport ca una. Am 1.52 si 80 kg. Sunt voluptoasa si am o conformatie HOURGLASS shape. Tin diferite diete de ceva vreme, insa numai una m-a ajutat sa slabesc pana la 50 de kg, insa de mica, sufar de Anemie cronica, ceea ce nu este bine, cu toate ca este indicat sa mananc cat mai multe verdeturi si fructe, am si o serie de pastile, fiole si injectii care mi-au incetinit cresterea, cu alte cuvinte mi sau osofiat mai repede oasele .
Acum nu mai merge acea dieta pentru ca nu mai am ambitia necesara pentru a o reincepe. Simt ca sunt intr-o colivie in care totul este ca in prima zi, mancarea mi se serveste nu cand imi e foame, apa imi lipseste cu desavarsire si am ajuns la autodistrugere. Fumez regulat, dar nu beau alcool, dulciurile numi plac pentru ca sunt fumatoare, insa este problema prepararii mancarurilor in casa.
Mama este supraponderala, matusile din partea mamei la fel, iar din partea tatalui....sunt slabe pentru ca dieta lor preferata este cea prin infometare, dar mama tatalui este obeza de grad 2. Asadar, nu am cu cine sa seman sa fiu slaba.
Vreau sa fiu slaba! Ajutor, vreau sa fiu ajutata!!!