Subiect: Jurnal Moni V.
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 18:47:19
m09ny's Avatar
m09ny m09ny este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 37
Date: 174cm, 73kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal Moni V.

Buna,
Ma alatur si eu mamicilor care doresc sa fie mai slabute....

Am un baietel de 9 luni si jumatate, de-a lungul sarcinii am luat 27 de kg in greutate (am 174cm inaltime, aveam 58 kg si am ajung la o tona - 83 kg ... ).
In prezent nu reusesc nicicum sa scad sub 75 kg...ceea ce este enorm pt mine, ma simt foarte grea si nu imi place deloc.

De mica am fost mai durdulie, insa acum 4 ani am slabit 12 kg de am ajuns la 58 kg si m-am mentinut pana am ramas insarcinata.

Tot citesc pe site-ul slabutelor de vreo 2 zile dar sunt toal debusolata, habar nu am cum trebuie sa incep, ce mi s-ar potrivi, de ce regim m-as putea tine .
Tin sa mentionez ca lucrez de la 18.00 - 01.00 de cand avea Denis o luna si jumatate, sport nu reusesc sa fac DELOC pt ca abia am timp sa dorm, iar de mancat, mananc cand apuc, dar tin, totusi, de cat si la ce ora mananc).

Credeti ca ma puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi/indrumari?

Mersi mult,
Moni
m09ny, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1769 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1252 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 478 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]