View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 19 feb 2011, 14:06:26
oana Marina's Avatar
oana Marina oana Marina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 feb 2011
Locaţie: Darasti-Ilfov, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Personalizata
Date: 168cm, 57.8kg
Mesaje: 71
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal oana Marina

Buna slabutelor, ma bucur din suflet ca am dat de voi, sunt cea mai fericita, de aseara tot citesc pe aici, jurnale, povestioare etc.. sa va spun si despre mine, am 168 si 60 de kg, vreau sa ajung la 50 asa aveama cum 2 ani si aratam super ok, nici acum nu arat rau, nu am sunci sa-mi atarne , burta nu am mare, doar celulita si fund mare..ok..stiu k pot reusi prin sport, daaar de ex fac foarte multe abdomene pe zi cate 100 chiar, si cand incordez muschii se simt ca sunt lucrati dar nu se vad pentru ca sunt acoperiti de un strat de grasime pe care abia ast sa-l dau jos, de o saptamana mananc cat mai putin, dimineata mai mult decat in restul zilei iar cina, sar peste ea, rusine sa-mi fie!....mi-am facut si abonament la sala, fac bicicleta, banda, aerobic, cam de toate..eu m-am ingrasat de la f mult fastfood, ap in fiecare seara, foarte multa colaap un litru jum p zi, plus dulciuri si mancarica gatita...ma si mir cum de am stat o sapt fara toate astea dar ma bucur enorrmmm si sper ca alaturi de voi sa continui!! va multumesc enorm
oana Marina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2029 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1512 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 996 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]