View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 19 feb 2011, 23:41:05
Joycelline's Avatar
Joycelline Joycelline este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 168cm, 56.2kg
Mesaje: 243
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal " Joycelline "

Salut !
Am 1,63m si 65 kg si vreau sa slabesc pana la vara *ceea ce inseamna 100 de zile de maine incepand * minim 10 kg. In principiu as vrea sa ajung pana la 55 , dar visul meu e de 50. Am incercat acum 2 saptamani sa tin o dieta personalizata *mancam in jur de 1000de calorii pe zi si faceam 1 ora jumatate sport* , dar am renuntat dupa 5 zile deoarece ba facea mama bunatati , ba imi facea ceva cu ochiul prin magazin... Dar acum sunt mai hotarata ca niciodata sa ajung la greutatea ideala pana la vara.
Fac sport de 3 ori pe saptamana , cate o ora jumatate. Mai exact fac volei , dar pot sa zic ca ma ajuta *inafara de performantele in sport XD* doar la mentinere , deoarece fac de 2 ani si corpul meu s-a obisnuit cu efortul.
La scoala intru la 11 si ies la 5 , ceea ce este destul de rau tinand cont ca nu imi permit sa vin cu salata la scoala , iar antrenament de la 6 30 la 8... Mi-ati putea recomanda o dieta *poate sa fie si foarte stricta , ca vointa am , greu cu timpul dar o scot eu la capat * + niste exercitii care au dat rezultate sau ati auzit ca sunt foarte bune ?
Telul meu : 10-15 kg in 100 de zile.

Va salut