View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 feb 2011, 09:06:17
dealaura72's Avatar
dealaura72 dealaura72 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 18 feb 2011
Locaţie: campia turzii, Romania
Vârsta: 46
Date: 175cm, 82kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal dealaura72

Buna fetelor
Ma numesc mihaiela mi se mai spune si dea din copilarie de catre uni prieteni ,am 32 ani sunt mama a doua fete frumoase foc si am 180 cm si 82 kg .
Am ajuns pe acest sait din dorinta de a imi face prietene noi si de a ne sustine reciproc in lupta cu kg si cu mancatul sanatos .
Sper sa ne ajutam reciproc si sa ajungem asa cum ne dorim noi .
Cum spuneam mai sus am 82 de kg si as fi foarte bucuroasa daca as reusi sa dau jos 12 kg pana la sfarsitul lui iunie
Serviciul care il am imi ocupa trei sferturi din zi iar ce imi ramane il dedic fetelor ,gatitului , si curateniei .
SIncer nu stiu cum sa fac sa slabesc ,serviciul meu este acas sunt pfa si am un magazin virtual pe care imi vand diverse instrumente muzicale , si alte produse .
Deci sunt acasa .
Problema este mancatul cu masura ,eu mananc doar de 3 ori pe zi dar spre seara exagerez cu mancatul iar ziua pana in ora 16 mananc mai putin .
Am doua operati la spate care ma inpiedica sa fac unele exerciti de abdonem care se fac din pozitia culcat .Dar problema este ca nu mai fac nici un exercitiu .
Cand ies afara , in loc sa merg pe jos merg cu masina .
Sper sa reusim sa fim o echipa si sa ne ajutam reciproc .
dealaura72, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1831 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1314 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1315 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]