Subiect: Jurnal ada646
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 02 dec 2009, 23:56:07
ada646's Avatar
ada646 ada646 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: south beach
Date: 168cm, 64.5kg
Mesaje: 574
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal ada646

Buna "slabutelor",
m-am trezit acum la 29 de ani si 72 kg, dupa ani si ani de dieta ca am ajuns intr-un punct in care nimic nu reuseste sa ma mai motiveze, pe voi ce va mana in crancena lupta cu kilogramele???

mi-am facut o lunga lista de motive pt care ar fi bine sa slabesc, dar oricat de urate si dure ar fi nimic nu ma scoate din letargia asta....

ma enerveaza ca multe haine nu ma mai incap, ma enerveaza ca toate hainele frumoase din magazine sunt pt tipe suple, ma enerveaza ca am cu vreo 15 kg mai mult decat aveam cand m-am casatorit acum 5 ani (parca o vad pe tipa aia din benny hill care inainte de casatorie facea sport si nu manca mai nimic, iar cand a pus mana pe unul s-a apucat de infulecat) si in ciuda tuturor enervarilor si frustrarilor de genul asta, cand vad mancare uit de toate........

poftele vin valuri, valuri, cred ca mi s-au ars ceva circuite, nici macar in sarcina nu ma loveau poftele asa.....cred ca neuronul ala care mai punea frana la mancatul asta fara sens a murit de mult.

a mai patit vre-una dintre voi asa ceva dupa sarcina, mi-o dauna statul acasa, am imbatranit si mi s-a tocit vointa?