View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 05 mar 2011, 07:40:35
mikaelaflo's Avatar
mikaelaflo mikaelaflo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 mar 2011
Locaţie: Curtea de Arges, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica, 3 mese + 2 gustari
Date: 165cm, 88.8kg
Mesaje: 740
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal mikaelaflo

Buna slabute!
Sunt Mihaela, am 26 de ani, 167 cm si acum 94 kg. M-am apucat de dieta de cateva saptamani, dar am tot calcat stramb...ceea ce eu consider ca este oarecum normal dupa o preioada destul de lunga (sarcina si alaptarea) in care nu mi-am refuzat nimic. Stiam de la inceput ca asa o sa patesc pana reusesc sa ma obisnuiesc cat de cat cu privarea. Dar acum, gata! V-am gasit ieri (ce bine!) si, zic eu, „m-ati hotarat”. O sa tin o dieta pe care am incercat-o deja inainte de nunta si care atunci a functionat. Arata cam asa:

Mic dejun (08:00)

- 50 gr. Carne de pui sau un ou fiet
- 50 gr. branza dulce
- 2 felii de paine cu secara
- rosii, castravete
- ceai, cafea

Gustare (10:00)

- un fruct (250 gr) – portocale, mandarine, mere, pomelo sau o banana

Pranz (13:00 – 14:00)

- 150 gr. pui la cuptor sau la gratar
- salata de cruditati cu ulei de masline, lamaie
- o felie de paine de secara
- ceai

Gustare (16:00)

- un fruct (250 gr) – sa nu fie acelasi fruct cu gustarea de la 10:00
Cina (18:30 – 19:30)

- un iaurt (200 gr)
- supa sau ciorba de pui

Lichide permise: ceai de plante, apa minerala, apa plata.

Cam trebuie respectate orele de masa, se mananca in fiecare zi acelasi lucru timp de doua saptamani sau trei, fiecare cum poate, apoi o schimb. O sa scriu in jurnal la momentul respectiv cand am schimbat dieta.

Am bicicleta eliptica acasa, sper sa incep sa o folosesc zilnic cel putin 30 de minute. Poate ar trebui sa stau mai putin pe forum si mai mult pe bicicleta....stiu ca nu va suparati pt asta . Si sper sa vina odata caldura sa ies in fiecare zi de doua ori cu printesica la plimbare sa mai fac extra miscare.

Bine v-am gasit si, spor la slabit!
mikaelaflo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2427 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1394 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]