View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 09 mar 2011, 10:00:25
danie's Avatar
danie danie este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Date: 159cm, 80kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Danie mami si viitoare mireasa

Buna, ma numesc Daniela si am 26 de ani, e pentru prima data cand simt nevoia sa scriu sa exprim ceea ce simt si ma determina sa mananc mult, nu stiu cate persoane sunt in situatia mea dar eu simt ca nu mai pot.
Nu am avut niciodata probleme cu greutatea si nici nu m-am stresat din cauza asta, pana anul trecut cand am nascut si cand cele 18 kg luate in timpul sarcinii au devenit o povara pentru mine,
La inceput am zis ca o sa reusesc sa slabesc, dar am inceput sa am un program haotic sa mananc aiurea si ce apuc,neavand timp cu cel mic sa fac mai nimic, asa ca kg mele tot atatea au ramas, si anume 75.Poate nu par multe pentru alte persoane, dar eu am 1,60m si mi se pare ca sunt enorma, am reusit din iunie 2010 pana in dec 2010 sa ajung la 64 kg cu mult sport si mancat sanatos si normal.Problema a inceput din dec cand s-a imbonavit piticul si am ajuns la spital, din dec pana acum am ajuns la 71....
Problema e ca ma simt tot mai rau,pe cel mic l-am dus la gradi ca nu sunt capabila sa am grija de el, sunt tot timpul obosita si nervoasa, si simt ca totul e din cauza a ceea ce mananc si a faptului ca nu ma pot impaca cu ideea de a avea esecuri in viata,,,incerc sa ma indop si sa uit de tot...Ma consider dependenta de dulciuri si nu stiu cum sa fac sa nu mai am pofta asta nebuna de dulce...stiu ca imi fac rau dar nu ma pot controla...m-am schimba mult si nu ma recunosc...Nu stiu sa tin o cura de slabire si nu ma consider nici suficient de puterinica sa pot face asta.
Ma consider o ratata care nu are nici un viitor, desi am un copil minunat si un sot care ma sustin dar nici ei nu pot face minuni iar eu nu stiu ce sa mai fac si cum sa mai trag de mine sa reusesc!
Totul a devenit nimic pentru mine, si am zile cand realizez ca din cauza unei prostii pierd tot ce e mai frumos, adica copilul meu si pe sotul meu,
Vreau sa fiu sanatoasa, sa manac si sa am energie nu sa pic de oboseala dupa.Vreau sa ma pot plimba si alerga cu copilul fara sa gafai dupa 1 minut, vreau sa-l pot cara in brate fara sa ma doara spatle sau sa simt ca-mi cade soldul de durere..