View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 10 mar 2011, 12:04:14
Aniellatavia's Avatar
Aniellatavia Aniellatavia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 166cm, 93.5kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Thumbs up Jurnal Aniellatavia

Buna ,
Ma numesc Elena si sunt prospat mamica, vreau sa spun ca este cel mai minunat lucru care mi sa intamplat in viata si asta datorita faptului ca am un sot minunat si un ingeras de copil.
Sa revenim la ale noastre vreau sa va zic ac nu am fost niciodata o persoana slaba ci supla ma simteam bine in pielea mea, dar toul sa schimbat dupa ce m-am maritat am luat mult in greutate apoi in timpul sarcinii pana am ajuns la 106kg in luna a 9 a de sarcina. Dupa ce l-am nascut pe Octavian micutul meu printisor nu am dat decat 8 kg ajunsesem la 98kg dar ma simteam foarte deprimata ca nu voi scapa de ele si am vazut ca ,cu multa ambiti si rabdare se poate acum am 92 si vreau sa continui pana la 65-70 pentru ca mie imi cantaresc oasele greu si as arata ca OLIVE si nu mi-ar placea.
As vrea cu ajutorul vostru sa ma pot ambitiona si mai mult pentru a duce la capat ce am inceput.
Aniellatavia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1937 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1420 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]