View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 10 mar 2011, 22:07:59
Vty16's Avatar
Vty16 Vty16 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2011
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 29
Date: 165cm, 72kg
Mesaje: 62
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnalul meu Vty16

Luni am inceput cura de slabire.

Luni am mancat supa cu salata de rosii,castraveti si masline. dimineata si seara. iar intre mese fructe.
Exercitii fizice: 100 abdomene, 40 minute mers pe jos , 30 minute bicicleta.

Marti am mancat iarasi supa cu salata dimineata si seara.+ 6 covrigi stefanel. intre mese fructe.
Exercitii fizice: 100 abdomene, 40 minute mers pe jos , 20 minute bicicleta.

Miercuri am intrecut masura. La micul dejun am servit 150 grame fulgi de porumb + doua felii de paine hipoglucidica cu zacusca. apoi mucenici. seara am mancat o farfurie de cartofi prajiti si ca desert o felie de paine h.g. cu dulceata+compot.
Exercitii fizice: 100 abdomene, 30 de minute mers pe jos, 10 minute bicicleta.

Joi la micul dejun am mancat o portocala. la cina trei felii de paine hipoglucidica cu fasole batuta si cateva masline. ca desert 3 mere coapte cu scortisoara [ fara zahar]
Exercitii fizice: 100 abdomene, 30 de minute mers pe jos, 10 minute de gimnastica.

Maine voi manca la micul dejun tot fasole batuta si la cina cred ca fulgi de porumb sau floricele....
Vty16, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2327 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1810 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1036 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]