View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 16:09:22
lutuvasile's Avatar
lutuvasile lutuvasile este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: Bistrita, Romania
Vârsta: 32
Date: 180cm, 80kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Am slabit de la 94 kg la 80 de kg in 6-8 saptamani!

Buna ziua !!

Ma numesc Lutu , am aproape 20 de ani , si a trebuit sa fac un regim , sa fac sport pt a ajunge la o greutate normala si un aspect placut .
Vreau sa va zic ca si eu am fost incepator ca multi de pe acest forum, dar cel mai important nu m-am dat batut,,,
sa incepem, am avut 94 de kg si in 6-8 saptamani am ajuns la greutatea de 80 de kg, am reusit sa dau jos 14 kg' , si am inceput sa ma opresc , pentru inlatimea mea de 1,80 cm, imi este bine doar sa ma mentin cu o incadrare intre , -2kg si +2kg , si vreau sa va zic ca tot regimu care l-am facut ,, sportu , etc, tot ce am facut de am dat jos a fost foarte usor, chiar placut , si nu m-am rabdat , dar am stiut sa ma acompaniez pe o zis pe alta,,

PS; daca aveti nevoie de ajutor ,scrietimi , sau intrebari , ori ce , cu mare drag va raspund !!!!

Respect ! and Bafta !

lutuvasile, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2127 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1610 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat