View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 23:56:12
alinamar's Avatar
alinamar alinamar este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 03 feb 2011
Locaţie: iasi, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 172cm, 67.5kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Relatia sot-sotie dupa venirea pe lume a unui copil

Buna seara,
Am deschis acest subiect pentru ca vreau sa aflu de la voi cum pastrati "flacara aprinsa" in casnicie dupa venirea unui copil pe lume.
M-am casatorit din dragoste acum 4 ani; in decembrie 2010 am decis de comun acord sa facem un copil care are acum 6 luni. Inca de cand am ramas insarcinata relatia cu sotul meu s-a schimbat foarte mult; am simtit ca se rupe ceva intre noi! El este acelasi om tandru, respectuos si iubitor ca inainte insa eu simt ca il indepartez foarte mult de mine.
Uneori nu-mi pot explica nici eu gesturile pe care le fac! Imi dau seama ca il cert din orice, nu-mi place nimic din ceea ce face, am impresia ca e tot timpul plecat..eu il trimit eu il cert ca nu-i acasa...ii fac observatie din nimic..ba ca nu se joaca cu copilul, ba ca se joaca prea mult. In seara asta mi-am dat seama ca am o problema si ca m-am transformat intr-o terorista pt el! Nu-mi doresc nici sa fac dragoste cu el nimic..m-am transformat intr-o stana de piatra..si nu-mi explic de ce. In seara asta amandoi am ajuns la concluzia ca ne-am transformat in colegi de apartament. Ciudat pt ca noi am avut o poveste de dragoste extrem de frumoasa, el este barbatul pe care l-am visat mereu!
Initial am zis ca e depresia postnatala si am tot asteptat sa treaca...mie mi-au trecut starile depresive de dupa nastere 100%...dar nu reusesc deloc sa-mi schimb atitudinea fata de el. Ma intrebam in seara asta daca il mai iubesc pe omul asta sau nu....
Cum a decurs relatia voatra cu sotul dupa venirea pe lume a unui bebelus?
Răspuns cu citat