View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 28 mar 2011, 18:45:58
andreea guzel's Avatar
andreea guzel andreea guzel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mar 2011
Locaţie: voluntari, Romania
Vârsta: 43
Dieta: gabriela man
Date: 165cm, 63kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Jurnal de bord...in lupta cu kg!!!! (andreea guzel)

Va pup fetelor si bine v-am gasit!
Ma bucur sa descopar ca exista acest forum si cum au spus si unele dintre voi,nu suntem singure in aceasta lupta.nu credeam sa am nevoie urgenta de a slabi dar sincer situatia a ajuns la extreme si totul din vina si delasarea mea.obisnuita sa mananc fara grija ca in adolescenta observ acum ca lucrurile s-au cam schimbat,si ca trebuie sa depunem efort ca sa ne mai pastram formele de altadata.sunt sigura ca ma asteapta o perioada destul de grea,dar sper cu ajutorul vostru sa-mi mentin atitudinea pozitiva si sa nu cedez cum am mai facut-o.
mi-am propus sa slabesc un minim de 8 kg pana la inceputul lunii iulie,cand vremea va fi tocmai buna pt plaja
problema mea sunt tentatiile si micile pofte dupa care nu ma mai opresc,si un dezavantaj pe care-l am:numai prietene slabe care mananca la refuz si nu au nici o problema cu greutatea.de aceea am nevoie de sustinatoare ca voi,care sa-mi inteleaga of-ul si sa me sustinem reciproc.
am decis sa urmez dieta gabrielei man pe care o consider mai mult un stil de viata decat o dieta,si sper sa reusesc sa o urmez o lunga perioada de timp ca si mentinere a greutatii dupa faza de slabire
peste o sapt o sa incep si mersul la o sala de fitness unde ma voi axa pe exercitii cu efect asupra abdomenului si picioarelor,zonele mele afectate cel mai mult,si nu numai
probabil ma va indruma un instructor fiind o incepatoare

ati ghicit,voi face multa banda pt ca mersul pe jos nu face parte din viata mea cotidiana(cine o fi inventat masinile??),sper sa prind loc la cursul de kangoo jumps,si apoi mai vedem ce recomandari mai primesc
voi merge impreuna cu prietenele mele(care vor doar sa se mentina ,si sper sa nu renunt,desi pana acum singurul meu sport era curatenia in casa si pana acum mersul la club sambata si dansatul o noapte intreaga
de cand eu si sotul meu ne-am achizitionat dragutza noastra casa,atat de mult m-am linistit,ca si kg s-au linistit PE MINE
am un colacel adorabil de care ma minunez de fiecare data cand il vad si sper sa dispara cat de curand ca nu m-a inteleg prea bine cu el
desi majoritatea imi spun ca nu am nevoie sa slabesc(si asta pt ca stiu sa-mi aleg hainele care inca ma mai avantajeaza),eu stiu ce se ascunde sub rokitele si bluzitele mele,si nu este deloc placut
asa ca de azi am inceput aceasta dieta si mi-am luat angajamentul ca voi reusi
de maine o sa incep si exercitii cu coarda purtand costumul sauna suit pe care l-am comandat astazi online,si cat de des pot de sapt viitoare voi merge la acea sala de fitness de care spuneam
sper sa ma mentin ferma in decizia luata si sa ne auzim cu bine
sunt noua pe aici,inca nu stiu nici sa folosesc toate optiunile acestui site
nu stiu nici sa-mi incarc o fotografie
daca se poate sa ma ajute cineva?
va multumesc mult si astept mesajele voastre
andreea guzel, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1546 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 255 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]