View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 29 mar 2011, 12:58:50
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Thumbs up Myha - Slabuta 2011

Myha este o slabuta ambitioasa, foarte hotarata si o femeie frumoasa din casuta slabutelor peste 30 de ani. De asemenea, este a treia slabuta din Generatia Slabute 2011.

Prin povestea sa de succes, Myha ne demonstreaza ca si dupa 30 de ani poti avea o silueta de vis.

Va invitam sa cititi povestea ei de succes.

Noi ii dorim mentinere usoara si sa ramana mereu slabuta!


Spune-ne cateva cuvinte despre tine si ce iti place sa faci in timpul liber?

Citat:
Buna,

Ma numesc Mihaela, am 35 ani, sunt casatorita si am un baiat de 11 ani.

In timpul liber imi place sa ascult muzica, sa citesc, sa calatoresc si sa comunic cu slabutele.
Cum ai aflat de comunitatea “slabutelor”?

Citat:
Am aflat din intamplare, cautam pe internet informatii despre cum pot sa slabesc si iata, am ajuns aici.
Ce inseamna pentru tine Slabute.ro?

Citat:
Este o comunitate care mi-a schimbat viata, pot spune.

Aici am intalnit adevarate prietene care m-au sustinut si ambitionat in lupta cu kilogramele, iar pentru aceasta le multumesc.
Faci parte din generatia Slabute 2011.

Visul tau de a deveni o slabuta s-a realizat in acest an. A meritat efortul pe care l-ai facut? Esti multumita de noua ta silueta?


Citat:
Da, cu siguranta, DA! Nu am cuvinte sa descriu cum ma simt acum, am mai spus si mai sus, traiesc o alta viata.
Cate kg ai avut de slabit?

Citat:
15 kilograme.
In cat timp ai slabit aceste kg?

Citat:
Initial, pana sa descopar “Slabute”, am slabit 5 kg intr-o luna si jumatate, apoi am facut o pauza de o luna, iar cand v-am descoperit, am mai slabit inca 10 kilograme, in 3 luni.
Ce impact a avut Slabute.ro asupra stilului tau de viata si a celor din jurul tau?

Citat:
Stilul meu de viata s-a schimbat total, am invatat sa ma hranesc sanatos si sa fac sport, ma simt excelent, iar cei din jurul meu ma privesc cu admiratie.
Ce anume te-a facut sa constientizezi ca trebuie facuta o schimbare?

Citat:
Unele probleme de sanatate si faptul ca nu imi mai placea cum arat.
Ce dieta ai urmat?

Citat:
Am urmat principiile dietei Mihaela Bilic si incercam sa nu depasesc 1100 calorii/zi.
Ai avut momente in care ai vrut sa renunti la slabit?

Citat:
Nici un moment nu am vrut sa renunt!
Daca iti era foame la 11 noaptea sau la 4 – 5 dimineata si nu te ajuta un pahar cu apa, ce faceai?

Citat:
Sunt norocoasa din acest punct de vedere, nu am avut niciodata astfel de probleme.
Cum te-ai “luptat” cu pofta de dulce?

Citat:
Si la acest capitol sunt norocoasa, nu prea ma “omor” dupa dulciuri, foarte rar cate o tableta mica de ciocolata cu 70% cacao.
Ce sport te-a ajutat cel mai mult, cat de des practicai sportul (ori/saptamana), cat dura o sedinta de sport (minute/zi) si care era programul tau de sport pe parcursul unei saptamani?

Citat:
Eu cred ca m-a ajutat foarte mult bicicleta, am facut sport de 5 ori pe saptamana, intre 40 si 60 minute, am alternat bicicleta cu unele miscari de aerobic.
Ai facut masaj anticelulitic sau alte tratamente corporale?

Citat:
Da, o data pe saptamana.
Acum mananci orice?

Citat:
Nu, incerc sa mentin noul stil de a manca sanatos, am marit doar numarul de calorii, uneori imi mai fac si cate o pofta, dar nu fac abuz.
Care este mancarea dietetica preferata?

Citat:
Pieptul de pui si pestele la gratar cu salata.
Care este mancarea nedietetica pe care nu ai putea niciodata sa o refuzi, nici chiar in timpul unei cure de slabire?

Citat:
Pizza.
Ce sfaturi de alimentatie le-ai putea da celor care vor sa slabeasca? (din experienta si cunostintele tale)?

Citat:
Sa evite pe cat posibil grasimile rele si dulciurile, sa invete sa manance sanatos si sa faca sport.
Discuta cu Myha in comunitate - Slabutele peste 3o ani
Imagini ataşate
File Type: jpg myha-inainte-dupa.jpg (37,0 KB, 59 vizualizări)
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat