View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 05 apr 2011, 23:05:57
Beacska's Avatar
Beacska Beacska este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2011
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac cu mici adaptari
Date: 161cm, 62kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Beacska - Grasuta de cand ma stiu... slabuta cu ajutorul vostru

Buna fetelor,

Va citesc randurile de foarte mult timp, dar fiind foarte rusinoasa din fire , nu am avut curajul sa va scriu pana acum Sper sa ma primiti si pe mine in comunitatea voastra de slabute frumoase si sanatoase

Dupa exemplul altor slabute voi incepe si eu cu povestea mea ...

Grasuta am fost, si sunt de cand ma stiu, dar am ajuns la apogeu acum 2 ani ,dupa ce am facut o cura de pastile 'minune '.Datorita acestora am ajuns de la 65 de kg la 86 . Dupa o depresie de zile mari si multe vizite la medici, am descoperit dieta Montignac. Cu ea am reusit sa slabesc pana la greutatea actuala...62 kg. Acum sunt intr-o perioada de stagnare si pentru a accelera slabitul am hotarat sa numar si caloriile,dar mancand tot dupa principiile lui....Nu stiu cat e de bine, tocmai de asta am nevoie de sfaturile voastre
Am vazut ca voi sunteti foarte active , faceti mult sport.....eu trebuie sa recunosc, urasc sportul...tot timpul a fost inamicul meu, totusi nu pot spune ca duc o viata sedentara, deoarece jobul meu presupune stat in picioare si alergat timp de 10 ore pe zi. Cred ca si acesta este unul dintre motivele pentru care nu fac sport......de fapt cred ca singurul motiv este ca sunt lenesa rau
Voi incerca sa-mi pun meniul zilnic aici (asta daca imi dau seama cum se face), si astept cu mare drag sfaturile voastre.
Va pup ,
Beatrice
Beacska, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1771 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1254 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 738 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]