View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 06 apr 2011, 16:45:12
Mikky's Avatar
Mikky Mikky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mar 2011
Locaţie: curtea de arges, Romania
Vârsta: 37
Dieta: inca in cautare
Date: 177cm, 79kg
Mesaje: 115
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Eu si aberatiile mele... Mikky

...

Mereu mi-a fost greu sa incep ceva, mai ales daca acel ceva trebuia scris asa ca am inceput cu trei puncte si cu inceputul.
Asta nu-i jurnalul meu, ideea mea de jurnal echivaleaza cu secret , deci aici o sa fie locul meu...un spatiu gol pe care o sa-l umplu cu toate aberatiile pe care nu am putut sa le pun pe foaie din diverse motive (cum ar fi economisirea resurselor si..salvarea copacilor..si..alte chestii de astea eco - glumeam bineinteles)...unde sper sa va pot primi in vizita, vorbesc prea mult si mi-ar placea sa nu vorbesc singura (desi sunt invatata si cu asta )
Azi ma prezint va citesc jurnalele de ceva timp, va studiez evolutiile si absorb toate informatiile pe care le impartasiti aici asa ca politicos e sa va multumesc sa va spun si eu cate ceva despre mine si sa incerc sa impartasesc si eu..aberatiile mele cu voi
V-am spus ca vorbesc mult
Am 77 kg si voi avea 68 peste aproximativ 80 de zile..tot atunci o sa pot purta maieuri si rochite...si tot ce vreau eu
Slaba nu am fost niciodata sau cel putin nu-mi mai amintesc eu doar in copilarie..in rest toata viata mea a fost o mare dieta plina de complexe si restrictii care culminau cu excese..de aici si faptul ca deja nu mai suport ideea de dieta sau restrictii.
Nu sunt asa pt ca nu stiu ce mi s-a intamplat..ba chiar stiu foarte bine ce mi s-a intamplat si stiu ca mi-am facut-o cu mana mea.
In primul rand eu sunt de fel o persoana extremista si fac totul cu pasiune..mai ales mancatul
Stiti cum e vb aia sa mananci sa traiesti..eu traiam ca sa mananc, mai exact imi place mancarea, si sa gatesc si sa mananc..eu o admir, o adulmec, o savurez..o visez In fine problema mea nu e cu dulciurile..le pot supravietui dar carnea de porc..sunculita..carnaciorii..sunt cele mai bune prajiturele pt mine
In al doilea rand corpul meu e invatat cu dieta sau situatiile extreme: infometare/exces si acum incerc sa-l fac si pe el sa fie normal ca l-am traumatizat destul de vre-o 12 ani incoace.
Si nu in ultimul rand cel mai important motiv pt care sunt..nu grasa..sa zicem mai dezvoltata..ba nu pregatita de prima lectie de innot adica cu colacul pe mine mereu ..este faptul ca sportul meu preferat a fost pana de curand...nici nu stiu cum sa-i zic..nu a fost mai bine zis..lene totala si comoditate
Nu stiu ce sa mai spun despre mine..in mare parte cam aceeasi chestie ca voi toate sau ca o mare parte din voi am incercat majoritatea dietelor ”celebre” combinate chiar uneori, abandonate la jumatate sau cu excese si bine meritatul efect yoyo de dupa...tot felul de remedii minune..niste ceaiuri la fel de minune..sport 0..miscare putina in comparatie cu ce ”ciuguleam”...ulcer gastric..vergeturi si cam atat.
Acum e diferit..de ce? Pt ca nu mai tin diete..fac miscare si chiar imi place nu mai fumez si cel mai important am incredere in mine...stiu ce pot si stiu cum sa compensez pt ce nu pot...si desi inca nu am reusit o sa scap si de complexe..le-am carat prea mult in spate
Imi place: sa vorbesc..prea mult ca sa am si ascultatori ..sa citesc..nu stiu ce m-as face fara muzica...sa aflu/sa stiu (vreau sa invat in fiecare zi ceva cat de marunt)...imi place sa privesc oamenii, sa incerc sa-i observ...ador sa ascult si se pare ca ma si pricep sa dau sfaturi, asta ma face sa ma simt utila..imi plac animalele..tuberozele si...bilutele colorate sau nasturii..oare e ciudat
Deja simt eu ca am vorbit mult prea mult
Maine o sa scriu despre prima mea cura de slabit..aveam mai putin de 12 ani atunci
Imagini ataşate
File Type: jpg phoenix lg.jpg (84,0 KB, 9 vizualizări)
__________________
Fortis imaginatio generat casum

”Când o mare personalitate pare adâncită în gânduri e foarte posibil să se gândeasca la mâncare”
Aici aberez eu zilnic
Mikky, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.