Subiect: Jurnal AnnaIulia
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 06 apr 2011, 19:50:48
AnnaIulia's Avatar
AnnaIulia AnnaIulia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 apr 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: din toate dar putin
Date: 150cm, 70kg
Mesaje: 63
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Jurnal AnnaIulia

Ma numesc Anna si am 30 ani ,150 cm si 60 de kgMa bucur foarte mult ca in sfarsit am gasit un forum unde se poate discuta in”liber”despre “grasimi”si “diete”,ca sincer nu toata lumea te asculta sau este de acord cu aceste lucruri.Unii te accepta asa cum esti si altii nu…si de multe ori tu ca persoana nu esti multumit de corpul tau.
Oricum fetelor credeti-ma ca este nevoie de o mare ambitie sa te apuci de un regim si sa mergi pana la capat…dar se poate.
Acum sase ani nici nu m-as fi gandit ca o sa ajung sa caut diete pe internet sau ca o sa numar caloriile zi de zi.Nu am fost tocmai perfecta dar am avut 42 de kg ,dar in urma unui accident de masina mi-am fracturat bazinul si a trebuit sa stau 3 luni in pat nemiscata .Si de atunci kg parca au zburat pe mine.Am ajuns la 65 kg .Cu chiu cu vai am dat jos 5 kg facand aerobic si mancand de toate in decurs de 3 luni.Dar bineinteles m-am lasat, ca nu imi permitea timpul.Am incercat o gramada de diete ..dar niciodata nu am avut forta sa o tin cum trebuie sau sa merg pana la capat

Toate astea pana in 27 martie 2011 cand am zis stop de azi sunt la regim.Intradevar 10-12 kg in minus,la prima vedere nu pare mult…dar mie mi se pare enorm,avand in vedere ca sunt una din personele care slabeste ff greu
Dieta mea, este sa nu depasesc 800- 1000calorii pe zi.M-am initiat din dieta Scarsdale cu mici modificari si in fiecare dimineata mananca o jumatate de grepfruit cu 1 felie de paine neagra in rest salate si legume cat cuprinde cu cat mai putine calorii cu ton in suc propriu sau carne de pui desozat la gratar (nu prea sunt inebunita dupa carne), fructe (salata de fructe de max 2 ori pe saptamana),lactate(250 ml lapte 1,8 % dar nu in fiecare zi) ,branzeturi (cascaval max 60 gr, telemea,branza de vaci dietetic,tofu) si 6-9 alune de padure dar nu zilnic,in rest totul fara ulei si fara un pic de zahar.Beau foarte multe ceaiuri si apa minerala cu fier.
Dupa toate astea as putea spune ca sunt un pic dezamagita ,am dat doar 1 kg jos in 10 zile cam putinL(.Dar merg mai departe ca trebuie J
Cam atat fetelor va pup si ma bucur ca v-am gasit