Subiect: Jurnal queen
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 10 apr 2011, 21:18:48
queen's Avatar
queen queen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 163cm, 53.2kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal queen

Hello girls!
Va urmaresc de ceva timp si am decis sa ma alatur si eu acestei comunitati. Ma numesc Paula si am 17 ani.
Initiativa mea este de a slabi cateva kg si de a imi tonifia corpul pentru vara. Am 53 de kg si 1,63.
Nu vreau sa adopt nici un fel de dieta ci doar sa am un mod de viata sanatos.

Astazi am fost toata ziua plecata dar am reusit sa mananc cat de cat corect, intr-adevar nu am respectat orele foarte bine.

9.30 - lapte cu cereale
12.00 - legume fierte (masa in oras, sunt foarte fericita ca am ales legumele in detrimentul mancarii fast-food).
15.00 - 250 ml lapte bio cu vanilie
18.15 - salata cu ton, porumb si mozzarella (o ador )

Stiu ca am stricat treaba la masa de la ora 15.00 dar eram in Cora si nu am vrut sa cumpar ceva fast-food.
Am mancat cam putine kcal astazi dar maine mananc cum trebuie, promit!

Ca si sport am facut de dimineata inainte sa plec 25 de minute - the biggest loser boot camp.
Seara am alergat pe scari 5 ture (urcat, coborat) si 25 de minute - the biggest loser cardio max.

De obicei seara fac p90x dar duminica am liber de la el.

P.S Astazi mi-am cumparat blender, sper sa ma ajute putin, am cautat retete pentru smoothies pe internet, yummy <3.

Kisses
queen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1690 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1173 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]