Subiect: Jurnal Olguta!
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 09 ian 2010, 22:51:49
Olguta4ever's Avatar
Olguta4ever Olguta4ever este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 38
Dieta: disociata
Date: 168cm, 75kg
Mesaje: 332
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal Olguta!

Buna seara fetelor, am hotarit sa-mi creiez si eu un jurnal, ca am mare nevoie de incurajarile voasrte! De cind ma tin minte, intotdeauna am fost o slabuta, insa dupa ce am ramas insarcinata sau inceput schimbarile tot corpul plin cu vergeturi si in jur de 15kg extra, pe care de azi incerc sa le dau jos. A trecut 1an si 5 luni de cind am nascut, au fost citeva incercari de a slabi, dar nu am avut suficienta vointa pina a merge la capat. Am tinut dieta Nicoletei Luciu 6 zile strict in care am slabit 4kg, dar pe care le-am pus la loc dublu. Astazi nu am mincat toata ziua nimic, insa seara mi-am gatit mincare la abor si ma gindesc ca am exagerat cu portiile, miine dimineata ma cintaresc sa vad cu cite kg exact trebuie sa lupt, caci in timpul sarbatorilor mi-am permis totul si imi era frica azi sa ma urc pe cintar Am nevoie de voi ca sa nu cedez iar, caci singura nu am putere si ambitie, va rog sa-mi fiti alaturi si ma ma gidati si sfatuiti unde gresesc. Va multumesc anticipat!!!
Olguta4ever, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2450 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1933 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]