Subiect: Jurnal Michelina
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 19 apr 2011, 11:01:58
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Jurnal Michelina

Am 43 ani, 54 kg si vreau sa ajung inapoi la 48 unde m-am simtit cel mai bine. 48 kg n-am avut doar cand eram adolescenta ci chiar anul trecut. De atunci m-am lasat pe tanjala, am devenit sedentara si neatenta la ceea ce mananc. Chiar daca suntem in prag de srabatori pascale ( deci excese alimentare) eu am dorinta de a incepe chiar acum dieta.
M-am mentinut o viata intreaga in jurul a 48 kg desi am trecut prin doua nasteri si acest lucru a fost posibil pentru ca am mancat intotdeauna atent si sanatos.
Meniul meu pentru ziua de azi ( meniu de post - pentru ca e si Saptamana Mare)
mic dejun - 1 cafea - 1 lgta zahar
1 grapefruit +1 lingurita colon Help
Pranz - 100 g paine graham, 50 g pate vegetal, 50 g cascaval de post + 1 rosie
Cafea - 1 lgta zahar
Cina - salata verde, rosii, castravete, ardei, 100 g paine graham + salata de vinete ( cat sa ungi 2 felii).
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
corinnef (23 ian 2015), lucia ely (14 mai 2015)