Subiect: Jurnal Babyb
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 apr 2011, 00:14:21
Babyb's Avatar
Babyb Babyb este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 sep 2010
Locaţie: Targu Lapus, Romania
Vârsta: 30
Date: 171cm, 70kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Unhappy Jurnal Babyb

Buna.Ma numesc Oana si am 17 ani.Am mai scris pe acest forum dar am renuntat,insa,de data asta,am intentia sa raman,pentru ca am nevoie de ajutor.Niciodata nu am avut probleme cu kg in plus,aveam si eu anumite zone cu probleme,dar nimic serios.Am facut mult sport si am reusit sa ajung la 56 de kg(mentionez ca am 171cm) cand eu in general ma situam intre 60-65 de kg.Insa nu stiu ce s-a intamplat,nu mi-a mai pasat,am renuntat la sport....si am ajuns sa cantaresc...80 de kg..As vrea sa stiu daca exista ceva solutii...sunt dispusa sa fac orice....mai putin sa urmez ceva diete drastice...Pentru mine cel mai bun mod de a slabi este sa mananc sanatos si sa renunt la anumite lucruri.Va rog sa ma ajutati.Chiar imi doresc sa fiu o slabuta.
Babyb, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2007 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1490 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 974 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]