Subiect: Rontaitul...
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 21 apr 2011, 22:29:25
fllory's Avatar
fllory fllory este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 oct 2010
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 29
Dieta: este o dieta creata de mine...
Date: 163cm, 71kg
Mesaje: 38
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Rontaitul...

Buna fetelor, am o problema prin care poate ati trecut si voi si o sa ma puteti ajuta...cumva. Sunt oarecum la mentinere pt ca mama mea m-a pus la perete spunandu-mi ca nu mai trebuie sa slabesc, deci nu mai am voie (momentan) sa scad mai jos de 70 kg . Asa zice mama mea si eu am luat-o de buna, cel putin pana la vara cand e si vacanta si am mai mult timp sa dau jos inca vreo 5-10 kg. Nu ma grabesc pt ca am tot timpul din lume insa ce nu imi doresc sub nicio forma este sa ma ingras la loc. Vreau sa ma mentin si sa nu ma mai ingras deloc. Sunt fericita ca am mai adaugat cate ceva prin meniul meu fara sa ma ingras insa ce ma enerveaza este ca am inceput din nou sa rontai tot felul de prostii pe care le gasesc pe aici...prostii de genul alune sau biscuiti. Stiu ca e complet gresit insa nu stiu ce am de nu ma pot abtine. Ce-i drept nici nu ma simt bine pentru ca pana acum masa mea de pranz era formata din fructe, acum cand am vacanta de paste nu mai prea mananc fructe la pranz ci gust te miri ce, asa ca ma simt tot balonata si foarte satula, simt ca dau pe afara. Ce sa fac sa ma opresc din rontaitul acesta? Am eu ceva planuri de genul sa arunc alunele sau orice imi vine sa rontai ca daca nu le mai am evident ca nu am ce rontai dar vreau o cale ceva mai putin drastica..
fllory, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2458 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1941 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat