Subiect: Jurnal just21
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 25 apr 2011, 16:02:17
just21's Avatar
just21 just21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: ...
Date: 162cm, 60.5kg
Mesaje: 1.858
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 30 mesaje
Implicit Jurnal just21

Buna ziua tuturor!.Sunt nou pe acest forum si as avea nevoie de ajutor din partea voastra.Un sfat, o indrumare.o incurajare ceva,orice..Am 17 ani si 1.61m si 54kg.In vara anului trecut aveam 55 de kg si fiind dornica sa slabesc deoarece eu de mica am fost mai grasuta(pana sa ajung la 55 de kg m-am infometat) am renuntat sa mai mananc paine,orice fel de dulciuri si carne de porc.Mancam fructe si diferite salate si faceam in fiecare zi tae bo.Am reusit sa slabesc in 3 luni 8 kg.Ajungand sa am 47...Eram foarte fericita mai ales pentru ca dupa ce am inceput sa introduc in alimentatia mea cate putin din alimentele interzise si sa continui cu sportul m-am mentinut la 48kg.Insa din luna ianuarie a acestui am fost diagnosticata cu amenoree secundara si endocrinologul meu mi-a prescris Duphaston(pe care in mod normal ar trebui sa il iau 6 luni de zile)..De atunci desi nu mananc doar foarte putin(adica la scoala un mar si cand ajung acasa 150-200g de mancare gatita,desigur paine,dulciuri si carne tot ocazional mananc(1pe sapt)) si fac sport(de 4 ori pe saptamana tae bo dar uneori si inot)am luat in greutate fara sa imi dau seama..sunt foarte disperata!!Am ajuns in 4 luni sa am din nou 54 de kg....Mie foarte frica..sunt zile in care nu mananc decat fructe si tot nu slabesc..pun foarte repede si nu inteleg de ce imi este atat de greu sa dau jos.Va rog dati-mi un sfat, spuneti-mi unde gresesc ce s-a intamplat.Sa fie din cauza tratamentului??Sunt foarte disperata..voi mai reusi sa slabesc??Imi doresc sa revin la greutatea pe care am dobandit-o dupa multi ani in care m`am confruntat cu kg in plus si mai ales stiind cate sacrifici am facutCe ar trebui sa fac?..Eu m-am gandit ca poate de la medicamente e problema insa nu sunt sigura.Ar trebui sa ma duc la doctor din nou?

Ultima dată editat de just21; 25 apr 2011 at 16:15:35.