Subiect: pete de soare
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 12 ian 2010, 23:59:23
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Angry pete de soare

Am nevoie de ceva sfaturi de la cine s-a confruntat cu problema mea.Cum locuiesc la 2 pasi de mare si sezonul estiv tine din martie pana in noiembrie, ma "soresc "cam tot timpul, problema e ca nu ma bronzez uniform pe fata, si din cauza ochelarilor de soare cred, mi se fac trei pete :una pe fiecare obraz, de marimea unei monede, chiar unde se sprijina ochelarul , si una pe nas, unde e "saua" nasului.Am fost si la dermatolog, a zis ca am tenul uscat si fin, nu e compatibil cu soarele, si mi-a dat o reteta de creme "nalbitoare" care costa ogramada, am urmat prescriptiile intocmai, toata vara trecuta mam ferit de soare, am iesit numai cu protectie solara de ma si saturasem ca eram mereu unsuroasa, si rezultate ioc!Acu e iarna, si petele mele tot bine mersi, le acopar cu fond de ten, da vreau sa DISPARA!Ajutor!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat