View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 02 mai 2011, 16:36:12
berry's Avatar
berry berry este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Cat mai verde
Date: 165cm, 87kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal de Disciplina, Motivatie, Perseverenta - Berry

Jurnal de Disciplina - Motivatie - Perseverenta (de slabit am mai avut, si n-au tinut )



Am 26 de ani, am avut probleme cu greutatea de mica, si e "blestemul" de care nu mai scap. Mi-e destul de usor sa slabesc, numai ca nu o duc niciodata la capat. Nu am rabdare si cad prada frustrarilor. De multe ori ajung sa mananc mai mult cand imi propun sa ma apuc iar de slabit.
Momentan am 87 kg la 165 inaltime.

Vreau sa slabesc in jur de 5 kg pe luna, cu sport si un regim personalizat.



Sunt foarte preocupata si de sanatate, nu numai de slabit rapid. Vreau sa evit in totalitate chimicalele din comert, sa tin un fel de cura cu alimente cat mai simple si cat de multe legume si fructe neprocesate termic.
Am o bicicleta eliptica acasa si incerc sa o folosesc 30-50 min pe zi, iar in cateva saptamani am sa imi fac abonament la piscina ( imi place f mult sa innot, cred ca e singurul sport pe care nu l-as considera o datorie ci o recompensa).

Va astept in vizita!
Pupici,

Berry
berry, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
berry, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2399 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1882 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1108 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]