View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 04 mai 2011, 17:40:20
Tallulah's Avatar
Tallulah Tallulah este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mai 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Date: 184cm, 90kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit As vrea sa slabesc cel putin 20 kg

Salutare! Am 1.84cm, 90 kg si 17 ani. Din acest motiv, as vrea sa slabesc macar 20kg. In ceea ce priveste activitatea fizica, eu cred ca am una moderata. In fiecare seara fac urmatoarele exercitii:
YouTube - 8 Minute Abs
YouTube - 8 Minute Legs
YouTube - 8 minute Arms Workout
YouTube - 8 Minute Buns
Mie mi se par bunicele, desi obosesc destul de tare, insa as vrea niste pareri ca sa stiu daca fac ceea ce trebuie.
In ceea ce priveste meniul, dimineata mananc cereale cu lapte, la pranz cartofiori fierti si o salata, iar seara cam acelasi lucru ca la pranz. Ma gandesc, insa sa incerc sa mananc seara doar o salata sau un iaurt. Iau ultima masa la ora 5 si adorm pe la 1. Cu toate acestea, de o luna de cand fac toate lucrurile prezentate, nu am reusit sa slabesc, din contra, m-am ingrasat 3 kg (desi recunosc ca am avut cateva mici scapari si una mai mare in care din cauza stresului am mancat 2 ciocolate ).
Help!
Tallulah, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2698 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2181 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1149 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]