View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 05 mai 2011, 17:45:23
Crinutzya's Avatar
Crinutzya Crinutzya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2011
Locaţie: Chisinau, Moldova
Date: 165cm, 63kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Angry Jurnalul Crinutzya

Salut slabutelor! Va urmaresc de ceva timp si am citit multe povesti care mi-au strigat la propriu ca trebuie sa ma apuc de treaba.
Sa va spun povestea mea. Deci sunt adolescenta,am 15 ani,dar am niste forme ca ale bunicii. Totul a inceput undeva cu 4-5 ani in urma cind am inceput sa pun kilograme,nu-mi plac chiar asa de mult dulciurile,boala mea erau snacks-urile,aveam raul obicei sa nu ma duc la tv fara un pachet de popcorn,sau stateam pe net doar cu ceva de mincat pe linga mine. Mai era si faptu ca puteam sa nu maninc toata ziua si apoi hop vin acasa si bag in mine tot ce gaseam in frigider.

Eu sunt o persoana foarte activa,sar,rid,fug toata ziua. Nu m-am cintarit decit cu aproximativ 1 an in urma cind cintarul mi-a aratat 57 kg. Presupun ca acum am 63 pentru ca nu am cintar acasa dar am o groaza uriasa de cintarit in public. Pentru inaltimea mea 63 kg este normal,asa zic toti si google,adica cei care nu m-au vazut. Dar eu ma vad in oglinda zi de zi si stiu ca arat groaznic,mi-e frica pina si de faptul ca cineva poate sa ma cuprinda de talie pentru ca va simti cum se cutremura toti colaceii strinsi mult timp cu dragoste.

Si mai e o boala,sunt o fashionista. Adica ma imbrac cu ultimele colectii,tot ce iese nou in lumea modei trebuie sa treaca pe linga mine. Imi plac mult fustele,pantalonii scurti cu talie inalta,rochiile si etc. Dar toate stau pe mine cum ai incerca sa imbraci o bucata de becon cu haine de papusa. vreau mult sa fiu frumoasa pentru mine,pentru a arata lumii pasiunea mea pentru moda, pentru a putea sa ma imbrac fara sa potrivesc hainele jumate de ora,pentru a putea obtine luxul de a arata bine.

Am inceput dieta si sport de 3 zile (azi e a 3 zi). Fac zilnic dimineata,inainte de micul dejun jogging,aproximativ o ora. Si mai fac de 3 ori pe saptamina in jur de o ora de tae-bo,dar imi place atit de mult incit voi incepe sa fac zilnic cred. Maninc dimineata cereale sau un ceai fara zahar,piine nu maninc deloc,la dulciuri m-am scapat un pic pentru ca am mincat vreo citeva bomboane ramase de la sarbatori. La prinz maninc salate,cartofi,fara prajeli. Dupa 6 nu maninc deloc.

Vreau sa pot iesi la vara,prin august,la mare in costum de baie si sa pot liber defila cum vreau eu si sa nu-mi mai fie rusine de propriul meu corp...

Acum vreau ajutorul vostru,poate fac ceva gresit? Sau imi puteti da sfaturi,din orice domeniu...

Va multumesc mult,macar pentru faptul ca ati citit povestea mea si ca ati vrut sa ma sustineti macar cit de cit!