Subiect: 25 Kg in 5 luni
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 01 mar 2009, 08:17:40
Crok's Avatar
Crok Crok este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt unul dintre slăbuţi!Sunt unul dintre slăbuţi!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 mar 2009
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Menţinere
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 347
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit 25 Kg in 5 luni

Daca tot am dat peste acest topic am zis sa imi postez si eu asa zisa mea poveste de succes in regimul pe care l-am dus timp de 5 luni.Acum un an la inceputul lunii ianuarie,cum dupa bine stim ca sarbatorile iti aduc cateva kg nedorite in plus,si a mai fost si vacanta de iarna in care am levenit.Sa revenim asupra subiectului

Am slabit 25kg in aproape 5 luni.Pe 11 ianuarie am inceput si l-am terminat aproape de majoratul meu in jur de 10 iunie.
Orele la care mancam au fost: 07:00 , 13:00 , 18:00 si mai aveam o gustare (un fruct) la scoala.
Termenul de "paine" pentru mine nu a mai existat absolut deloc si inca mi se pare necunoscut si acum (intrucat nu mai mananc paine) decat foarte rar si foarte putin.
Legumele , fructele erau la ordinea zilei (rosii,castraveti,mere,portocale,mandarine,kiwi) si fara banane ca am inteles ca ar ingrasa
Carnea? Pui sau vita numai fiarta sau fripta deoarece prajita evident nu aveam cum Si daca tot am ajuns la carne , gasisem si parizer vegetal, si pate vegetal , deci aproape tot era vegetal la mine
Lactate , branza , oua (dar cu masura) . Mancam uneori iaurt dietetic cu 0% grasime,iar branza era cat mai dulce , si cate un ou (in functie de cum combina mama pe acea zi mancarurile)
Sucurile am renuntat de tot la ele si beam apa plata cu lamaie dimineata un pahar.

Cred ca acesta a fost regimul (nu mai retin concret) . Iar cat despre sport , mergeam destul de mult pe jos fiindca am participat la niste campanii aici la mine in judet!

Si cu toate acestea nu am apelat la un nutritionist! Si s-a putut!
Acum pun si niste poze ca sa va faceti o idee , si sa vedeti ca nu mint

Inainte:Aici eram chiar cu o seara inainte de a incepe regimul!

Dupa: Dupa majorat intr-un weekend cu prietenii:
Parca tot eu sunt!
__________________
Inteligenţa este aroganţă educată …
Crok, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2128 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1611 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Crok; 01 mar 2009 at 08:26:31. Motiv: Pictures uploaded
Răspuns cu citat