View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 16 mai 2011, 09:14:27
grasuta88's Avatar
grasuta88 grasuta88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2009
Locaţie: valcea, Romania
Vârsta: 35
Dieta: macare sanatoasa si mult sport
Date: 158cm, 82.5kg
Mesaje: 452
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit

In primul ranad buna tuturor, numele meu este Ioana am 22 ani si am o problema cu kg in plus

in urma cu aproape 4 ani aveam 70 de kg, acum insa am 94 si nu ma mai suport

Povestea mea e destul de simpla, in 2007 am terminat liceul si am venit in Bucuresti la facultate. Despartirea de familie si prieteni ma intristat profund
dar m-am consolat repede cu mancare si usor usor acul cantarului a inceput sa urce vertiginos pana la o valoare astronomica 126 kg nu mia venit sa cred cand m-am privit in oglinda, aratam ca o

In aproape 7 luni imi dublasem greutatea. Nu ma mai recunosteam cand ma uitam in oglinda, ma intrebam unde e fata care zambea tot timpul unde a disparut?

Pe 15 mai 2008 am inceput lupta cu kg in plus. Am incercat o multime de diete: hipocalorica, balerina, dieta verde, dieta cu supa de varza etc slabeam cateva kg dar le puneam repede la loc

La sfarsitul lunii august am descoperit dieta daneza pe care am tinuto de 2 ori si din cauza careia am ajuns la spital suspeca de ulcer. Slava Domnului ca a fost doar o alarma falsa. In luna octombrie am descoperit o carte foarte interesanta si anume Dieta scarsdale si am tinuto doua saptamani apoi am tinut dieta disociata pe zile doua saptamini. Am combinat cele doua diete timp de 6 luni si am ajuns la 75 kg
grasuta88, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2033 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1516 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 742 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 16 mai 2011 at 10:37:43.