View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 23 mai 2011, 15:49:51
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Pizza (low carb, high fat)

10 oua
400 g piept de pui
450 g Gouda(cascaval)
200 ml Ketchup
30 g ceapa
50 g rosie
30 g ciuperci


Ouale se bat,se adauga 100 g de branza data pe razatoare,se pune intr-o tava unsa bine cu unt si se da la cuptor la 180 grade cam 20 de minute.Cand se rumeneste se adauga si restul ingredientelor .Pt un gust cat mai asemanator se poate adauga salam sau sunca.Se da din nou la cuptor pt 30 de minute.Eu nu am mai adaugat sare,branza avea destula.
Din ingredientele de mai sus am obtinut 8 bucati a cate 150 grame.Eu nu am putut manca o bucata, e tare satioasa si tine bine de foame.
La blat puteti adauga cateva linguri de faina daca nu va place asa,dar mie mi-a placut si fara.
Are 248 calorii pe suta de grame,aici e in calculator:Calorii: Mancaruri: Pizza(low carbs,high fat) - Calculator calorii - Slabute.ro
Imagini ataşate
File Type: jpg DSC08638.JPG (781,7 KB, 54 vizualizări)
File Type: jpg DSC08643.JPG (797,1 KB, 56 vizualizări)
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 29 mai 2011 at 21:36:16. Motiv: corectare link catre reteta din calculatorul nutritional
Răspuns cu citat