Subiect: Jurnal Laurik
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 28 mai 2011, 08:28:39
Laurik's Avatar
Laurik Laurik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 feb 2011
Locaţie: Barlad, Romania
Date: 162cm, 56kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Cool Jurnal Laurik

Buna , ma numesc Laura , am 15 ani , 1,62 si 57 de kg . De 3-4 ani imi controlez regimul alimentar . Acum 3 ani am tinut o dieta timp de 6 luni bazata numai pe branza,carne , lapte, oua, slabind 10 kg . Peste inca 6 luni am inceput sa ma ingras .. ka pana in prezant sa ajung la aproape aceeasi greutate . Dupa intreruperea treptata a dietei am renuntat si la sport ( dansuri ) pe care le practicam de 4 ani , ceea ce a contribui iar la depunerea kg .
Intr`un sfarsit , ajungand in prezent pot sa spun ca imi doresc foarte mult sa slabesc cel putin 5 kg . A devenit o obsesie a mea ..care nu`mi va trece pana nu voi vedea rezultate .
P.s: As vrea sa ma ajutati in legatura cu regimul alimentar ca sa pot sa slabesc 5 kg pana in luna iulie .
Laurik, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1457 kcal/zi. Pentru a slăbi 3-4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1200 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]