View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 19 ian 2010, 18:18:50
tonya's Avatar
tonya tonya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2010
Locaţie: zaragoza, Spania
Vârsta: 41
Dieta: cura drastica
Date: 165cm, 70kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Slabutele din Spania!

povestea mea despre slabit incepe cand m-am maritat. aveam 55 de kg. am inceput sa pap toate prostiile impreuna cu sotzul...ii era lui pofta de cipsuri, m-i se facea si mie...ii era pofta de cola....hop si eu...am luat in primul an usor cateva kg. apoi au venit anticonceptionalele din cauza carora mi-am dat organismul peste cap....rezultatul? in decurs de un an si un pic am luat 15 kg si am ajuns la 70. nu ma mai pot privi in oglinda, fac depresii nervoase ori de cate ori fac ordine prin dulap si lista poate continua...acum sunt constienta ca trebuie sa slabesc....problema e ca ori de cate ori ma chinui sa slabesc si cumpar cereale integrale, iaurt degresat si restu.....vine sotzul si imi zice ca ii e pofta de samale....si automat pap si eu putin...dar nu se mai poate asa....
tonya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1642 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1125 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 868 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat