View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 24 iun 2011, 10:03:42
Georgii's Avatar
Georgii Georgii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Post Jurnalul unei adolescente rebele - Georgii

Buna slabute si bine v`am gasit!Am descoperit acest site acum vreo 3 zile si imediat ce l`am studiat putin mi`am creat un cont.Am inceput sa imi scriu meniurile si caloriile consumate si vad ca pana acum totul merge ca pe roate si sper ca voi ajunge sa zambesc cand cantarul imi va arata 49 de kg.Ca sa va spun mai pe larg povestea mea..As incepe cu anul trecut prin iunie:aveam 48 de kg si 15 ani si 1.65.Pe 4 iunie am plecat in Spania si bucurandu`ma ca sunt slaba si imi mai permit sa pun cateva kg am inceput sa mananc orice imi pica in mana si in cantitai mult prea mari.prin august observ ca picioarele incepeau sa se ingroase,soldurile la fel si facusem si putina burtica(nu mult dar cat sa se vada ca am pus cateva kg).In noiembrie aveam 56 kg,enorm pentru mine!!Am inceput sa micsorez portiile,nu mai mancam paine (nici acum nu mananc),in schimb mancam din aceea integrala si am observat ca mai mult ingrasa,mancam multe dulciuri si de SArbatori saream mereu calul.Din ianuarie lucrurile au luat cu totul alta intorsatura:nu tu paine,dulciuri, putine prajeli si portii mici.Cateodata faceam greseala sa ma infometez.Ma cantaresc prin aprilie si vad 53.4.Super fericire.Prin mai plec in tara,gratare,mers la restaurante,la munte,pizza,dulciuri.Am mai pus un kg pana m`am intors in iunie.Acum ca v`am gasit pe voi am inca o speranta ca ma veti sustine si imi veti da sfaturi!Nu vreau sa ma laudati cand slabesc ,doar sa ma certati cand gresesc!Va astept cu critici,sfaturi si conceptii
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]