View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 27 iun 2011, 20:41:41
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Ce mancam in oras? Unde putem gasi ceva dietetic si in armonie cu noul nostru stil de viata?

Azi la ora cinei eram in oras si imi era asa de foame incat as fi mancat orice, indiferent ce... Doar ca de la momentul in care, acum cativa ani, mi-as fi luat ceva de la patiserie, mie mi s-a schimbat apetitul si refuz sa ma indop cu prostii...
deci mi-am facut niste calcule de alimentatie corecta si am intrat la Billa si mi-am luat o jumatate de piept de pui, 170 g din care nu am putut manca mai mult de 100 g, o salata de cruditati cu lamaie tot cam 170 g si niste branza brie de 60 g din care am mancat cam 30 g. Bonul de casa a fost cam 12 lei cu un tacam de unica folosinta cu tot. Dupa gustul meu pieptul de pui era fara sare deci fara prea mult gust, cam fad, dar oricum era dietetic... Mai aveam si optiunea unui copanel fript dar nu aveam spatiu in care sa dau pielea la o parte asa ca am luat ceva fara piele, sau puteam alege ficatei de pui la cuptor. Din salate mai era o versiune comestibila, cea de varza rosie.
Un alt magazin din care mi-am luatodata ceva potrivit cu dieta este Mega Image, unde se gasesc de asemenea pulpe si alte bucati de pui la rotisor, plus salate la alegere.
In orice supermarket sau chiar magazin mic se gasesc branzeturi dietetice care se pot manca in oras, cu un tacam de unica folosinta, si aici marcile difera, de la perlute de branza Tnuva, LaDorna, Covalact, la branzade vaci grasa sau dietetica Milli, Raraul, Prodlacta, cutiutele de branza Fagaras cam de la aceleasi marci. Se mai poate lua un iaurt de baut cu ceva oleaginoase, o combinatie gustoasa si sanatoasa, sau iaurt in care punem fructe uscate, de preferinta caise, care se gasesc cam peste tot ambalate la 200 sau 250 de grame.

Alte idei?
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!

Ultima dată editat de Mihaela1006; 27 iun 2011 at 20:44:12.
Răspuns cu citat