View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 30 iun 2011, 02:14:14
viole08's Avatar
viole08 viole08 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 32
Date: 167cm, 63.5kg
Mesaje: 9
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Jurnalul viole08 (Diana)

buna fetelor , ma numesc Diana am 19 ani si in prezent 61 de kg ! urmaresc site de ceva timp si va felicit pe toate care ati reusit sa slabiti!!!! La inceputul anului aveam 71 de kg
Mereu am fost o persoana sociabila adik cum se spune "sufletul petrecerii" dar in interior increderea era 0 .... nu puteam sa fiu impacata cu mine...intr-un timp chiar ajunsesem sa port doar treninguri deorece ma simteam groznic in blugi....
la inceput in prima luna am luat cva pastile ca scada pofta de mancare apoi mam obisnuit sa mananc mai putin si mam si reapucat de sport! mare realizare la mine oricum mai ales ca de 1 an jumate nu mai faceam deloc Dupa ce am reusit sa slabesc 10 kg nu stiu parca stationez incep un regim ma las si tot asa....as vrea sa ajung pe la 53-55 kg
nu stiu cva idei ???
viole08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2108 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1591 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 817 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]